PRVI BRANIO DIPLOMATIJU "VUKOVA RATNIKA": Ćin Gang imenovan za novog šefa kineske diplomatije
NOVI kineski ministar inostranih poslova je Ćin Gang, objavio je danas državni radio. Ćin (56) je trenutno kineski ambasador u SAD, a na funkciji kineskog šefa diplomatije zameniće Vang Jia, preneo je Rojters.

Foto: Jutjub/CGTN
Ćin je bio zamenik ministra spoljnih poslova Kine pre nego što je postao ambasador u Vašingtonu, a brzo je napredovao kroz različite pozicije u kineskom ministarstvu spoljnih poslova, uključujući dva mesta portparola ministarstva između 2006. i 2014. godine i kao glavni službenik protokola između 2014. i 2018. godine, prenosi Rojters.
Kao portparol, isticao se po tome što je bio jedan od prvih kineskih diplomata koji je oštro branio sve otvoreniju kinesku spoljnu politiku, što će kasnije biti poznato kao diplomatija "vukova ratnika", navodi Rojters.
BONUS VIDEO:
RUSKI TENKOVI U MARINIKI: Snimci Narodne milicije DNR
Preporučujemo

KINI NIJE PO VOLjI: Opet poziva Vašington da prekine vojne kontakte sa Tajvanom
30. 12. 2022. u 17:32

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)