ROSKOSMOS PRONAŠAO REŠENJE: "Sojuz" ide u svemir po kosmonaute, poznat datum lansiranja

RUSKA agencija Roskosmos saopštila je danas da će 20. februara lansirati svemirski brod "sojuz MS-23" da bi vratila kući dvojicu kosmonauta i jednog američkog astronauta sa Međunarodne svemirske stanice /MSS/, nakon što je u originalnoj kapsuli prošlog meseca otkriveno curenje tečnosti za hlađenje.

РОСКОСМОС ПРОНАШАО РЕШЕЊЕ: Сојуз иде у свемир по космонауте, познат датум лансирања

Foto: AP Photo/NASA

- Ekspedicija Sergeja Prokopjeva, Dmitrija Petelina i Franciska Rubija na MSS-u se produžava. Oni će se vratiti na Zemlju `sojuzom MS-23` - objavio je Roskosmos.

Podsećamo, curenje koje je otkriveno 14. decembra je posledica male rupe na spoljnom hladnjaku kapsule "sojuz MS-22", prenosi Rojters.

Kapsula je trenutno spojena sa orbitalnom stanicom, a bilo je planirano da ona u martu vrati posadu na Zemlju.

BONUS VIDEO: PRIMIRJE ZA BOŽIĆ: Snimci ruskih vojnika na frontu u regionu Zaporožja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VUK (13) SVIRA, A ROBOTI IGRAJU MORAVAC: Pripreme za skup Srbija jedna porodica