ULIĆE STRAH U KOSTI ZAPADU: Rusija i Kina se udružuju sa još jednom državom
NAJSAVREMENIJA fregata ruske mornarice "Admiral Gorškov", koja nosi hipersonične rakete cirkon, popuniće zalihe u sirijskoj luci Tartus i učestvovaće u zajedničkim vežbama sa kineskom i južnoafričkom mornaricom u Indijskom okeanu, rekao je danas vojno-diplomatski izvor za TASS.
Foto: Profimedia/Printskrin
Agencija još nema zvaničnu potvrdu te informacije. Pomorske vežbe, na kojima treba da učestvuju brodovi iz Rusije, Kine i Južnoafričke Republike, biće održane od 17. do 27. februara.
Ministarstvo odbrane Južnoafričke Republike je saopštilo na sajtu da će predstojeće desetodnevne vežbe biti održane u blizini priobalnog grada Durbana i Ričards zaliva u Indijskom okeanu, u cilju razmene operativnih veština i znanja.
Vežba ima za cilj da ojača već dobre odnose između Južnoafričke Republike i Rusije i Kine, navodi se u saopštenju.
Prva takva trilateralna pomorska vežba održana je kod jugozapadne obale Južnoafričke Republike u blizini Kejptauna, u novembru 2019. godine. Kejptaun je ranije izvestio da će Rusiju na vežbama predstavljati dva ratna broda.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: GŠ VSU - Rusi u ofanzivi kod Kupjanska; Žestoke borbe kod Orehova; Kijev traži stotine tenkova (ISPRAVKA)
23. 01. 2023. u 07:13 >> 03:47
POLjACI PRETE NEMCIMA: Ako ne pošaljete "leoparde", pravimo novu vojnu koaliciju
22. 01. 2023. u 16:13
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)