PUTIN PISAO ASADU I ERDOGANU: Spremni smo da pružimo neophodnu pomoć
RUSKI predsednik Vladimir Putin uputio je saučešće predsedniku Turske Redžepu Tajipu Erdoganu i sirijskom lideru Bašaru Asadu zbog razornog zemljotresa koji je pogodio ove dve zemlje.

Foto AP
- Primite naše najdublje saučešće povodom brojnih žrtava i masovnih razaranja izazvanih snažnim zemljotresom u vašoj zemlji. Molim vas da porodicama i prijateljima nastradalih prenesete reči iskrenog saučešća i podrške, kao i želje za brz oporavak svima povređenima u naletu stihije. Spremni smo da pružimo neophodnu pomoć u tom pogledu - navodi se u telegramu Putina upućenom Erdoganu koji je objavljen na sajtu Kremlja.
U telegramu predsedniku Sirije, ruski lider je istakao da Rusija deli tugu i bol onih koji su izgubili svoje najmilije.
- Nadamo se brzom oporavku svih nastradalih i spremni smo da pružimo neophodnu pomoć u otklanjanju posledica ove prirodne katastrofe - navodi se u pismu.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da zemljotres nije uticao na rad vojne baze Hmejmim niti drugih ruskih objekata u Siriji.
Strašan zemljotres jačine 7,8 stepeni po Rihterovoj skali pogodio je južnu Tursku, Liban i Siriju.
Prema prvim informacijama, nastradalo je više od 500 osoba, dok je još nekoliko stotina povređenih ljudi. Spasioci su na terenu, dok broj žrtava raste.
Preporučujemo

PRVE FOTOGRAFIJE IZ TURSKE POSLE ZEMLjOTRESA: Stravične scene na ulicama (FOTO)
06. 02. 2023. u 07:32

ERDOGAN SE OGLASIO O ZEMLjOTRESU: Nadamo se da ćemo zajedno preživeti ovu katastrofu
06. 02. 2023. u 07:33

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)