NEMA POPUSTA ZA ANARHISTU U ITALIJANSKOM ZATVORU: Sa Državom se ne pregovara, za anarhiste i mafijaše ostaje "41bis"
ZA osuđenog na 20 godina robije Alfreda Kospita zbog raznih počinjenih terorističko-anarhističkih dela koji štrajkuje glađu 114 dana u tzv. strogom zatvoru "41 bis" po odluci ministra paravosuđa ne menja se zatvorski režim.
Foto: EPA
U zatvoru je od 2014. zbog brojnih kriminalnih i anarhističkih dela, a u strogi zatvor je prebačen maja meseca 2022, nakon jednog prisluškivanog razgovora tokom zatvorske šetnje sa mafijašom kalabrijske 'Ndrangete, da sve treba učiniti da se ukine takav zatvor jer je to i u "vašem i u našem interesu".
Ministar Karlo Nordio doneo je takvu odluku i, na deset stranica obrazloženja, predao je novinarima. Odluku je doneo uprkos štrajka glađu i protestima njegovih "saboraca" da se pusti iz tog zatvora u Milanu. Takva odluka ostaje na snazi do 24. februara kada zaseda Kasacioni sud da raspravlja o nameni takvog tipa zatvora, a u kojima se trenutno nalazi 728 najokorelijih mafijaša.
U suštini odluke stoji da ministar, u saradnji sa više tužilaca, ne smatra da njegovo zdravstveno stanje (jer dobija svakog dana med, šećer i vodu) utiče na socijalnu opasnost pred mogućim pobunama anarhista.
Vladina većina, a već se svojevremeno izjasnila i premijer Đorđa Meloni, je rekla da država ne pregovara sa anarhistima i mafijašima, i da aplaudira takvoj odluci. I potpredsednik Vlade i lider "Lige" Mateo Salvini aplaudira izjavivši "Želim Kospitu da živi dugo kako bi priznao svoje greške koje je počinio i da se odrekne oružane bitke kao instrumenta političke borbe".
Uprkos takvom zatvorskom režimu zatvorenik je informisan o polemikama koje se odnose na njega i ima nameru da nastavi dalje sa štrajkom glađu a neko je snimio, pri poseti rodbine na koju ima pravo jednom mesečno, njegovu izjavu "gladujem da bih postao slavan".
Preporučujemo
NIJE GA PREPOZNAO? Doktor pred sudom izjavio da nije znao da leči šefa "Koza nostre"
09. 02. 2023. u 16:05
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)