BUKA, LOM I HAOS... Pogledajte snimak trenutka udara zemljotresa u Turskoj
KAMERE unutar jednog objekta snimile su kako je izgledao trenutak kada je počeo drugi razoran zemljotres, koji je 6. februara pogodio Tursku.
FOTO: Tanjug/AP
Prvi jačine 7,7 stepeni zabeležen je u 4.17 časova, a drugi jačine 7,8 nešto posle 13 časova počeo je da trese već uništenu Tursku.
Kamere u prodavnici u Kahramanmarašu zabeležile su kako nameštaj počinje da se ljulja u prostoriji, a potom sa polica i zidova padaju stvari dok saksija sa cvećem "skakuće" po podu.
Podsetimo, više od 35.000 ljudi stradalo je u potresu u Turskoj i susednoj Siriji. Na terenu su i dalje spasilački timovi iz više od 70 zemalja sveta koji danonoćno već punih sedam dana tragaju za preživelima u ruševinama.
U potresu je do temelja sravnjeno više hiljada zgrada u deset turskih provincija, a iste potresne brojke stižu i iz Sirije koja je takođe razorena u ovom zemljotresu.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: SPAŠEN POSLE SEDAM DANA: Ruski spasioci izvukli muškarca iz ruševina u Turskoj
Preporučujemo
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)