TO MOŽE PROMENITI TOK RATA U UKRAJINI: Britanski general o glavnom adutu Rusije
JAČANjE uloge Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije moglo bi da promeni tok rata u Ukrajini, rekao je penzionisani britanski general ser Ričard Barons za list Dejli star.

Foto: Gov.uk/Profimedia/Ilustracija
Prema rečima vojnog eksperta, ruske Vojno-kosmičke snage su do tada bile nedovoljno zastupljene u borbama, ali bi upotreba aviona i helikoptera, u kombinaciji sa velikim brojem projektila, mogla da ošteti ukrajinski sistem PVO i utiče na situaciju na frontu.
- Jedina stvar koja je trenutno drugačija je osećaj da Rusija stacionira mnogo vazdušnih sredstava u dometu Ukrajine, kako aviona, tako i borbenih helikoptera - rekao je penzionisani general.
Ranije je Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo da su lovački avioni Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije oborili ukrajinske avione Su-24 i MiG-29 u rejonima naselja Rozovka i Dimitrov Donjecke Narodne Republike.
BONUS VIDEO: SU-25 PONOVO U AKCIJI - Pogledajte dejstvo para ruskih lovaca-bombardera
Preporučujemo

"JUŽNI VETAR JE NEŠTO POSEBNO": Miki Manojlović u javnosti nakon dužeg vremena (VIDEO)
25. 02. 2023. u 21:26

RAT U UKRAJINI: Zelenski smenio komandanta VSU u Donbasu; Bahmut u okruženju (MAPA/FOTO/VIDEO)
26. 02. 2023. u 07:26 >> 02:56

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (3)