PRAVDANJE ZAPADA: Američki guverner tvrdi - Zaštita Ukrajine nije vitalni interes SAD
GUVERNER države Floride i mogući predsednički kandidat Republikanske partije na predsedničkim izborima sledeće godine Ron de Santis izjavio je u intervjuu za Foks njuz da zaštita Ukrajine nije vitalni interes SAD.

FOTO: AP/Tanjug
Ron de Santis je na upitnik voditelja Foks njuza Takera Karlsona poslat potencijalnim predsedničkim kandidatima Republikanske partije odgovorio, između ostalog, da SAD imaju mnogo vitalnih nacionalnih interesa, ali da "dalje uplitanje u teritorijalni spor između Rusije i Ukrajine nije jedan od tih interesa", prenosi Gardijan.
Guverner Floride je naveo da su vitalni interesi SAD zaštita američkih granica, podršaka vojsci SAD, dostizanje energetske sigurnosti i nezavisnosti, kao i součavanje sa izazovom koji predstavlja ekonomska, kulturna i vojna moć Kine.
Bajdenova administracija je izdala "virtuelni blanko ček Ukrajini", dodao je Ron de Santis.
Prema njegovim rečima, SAD ne treba da šalju Kijevu rakete dugog dometa ili borbene avione F-16, zbog toga što taj potez povećava rizik od rata između dve nuklearne sile, Amerike i Rusije.
Bivši predsednik SAD Donald Tramp se po pitanju dalje podrške SAD Ukrajini složio sa guvernerom Floride.
BONUS VIDEO: BORBE U BLIZINI SVATOVA I KREMENAJE: Ruski vojnici koriste sisteme "Grad" i haubice "Msta-S"
Preporučujemo

PREDSEDNIK BRAZILA JASAN: Dok traje sukob u Ukrajini, ništa od posete Kijevu ili Moskvi
15. 03. 2023. u 00:29

ŠEF VAGNERA: Ukrajina gubi do 11.000 vojnika u Bahmutu, a spremaju kontraofanzivu
14. 03. 2023. u 17:03

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)