"NATO FAKTIČKI RATUJE NA STRANI KIJEVA": Lavrov poručio - "Uvlače se sve dublje, dalje nemaju gde"

Новости онлине

29. 03. 2023. u 14:02

NATO faktički ratuje na strani kijevskog režima i duboko je uvučen u sukob, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.

НАТО ФАКТИЧКИ РАТУЈЕ НА СТРАНИ КИЈЕВА: Лавров поручио - Увлаче се све дубље, даље немају где

foto: Russian Foreign Ministry Press Service via AP

- Još jednom smo skrenuli pažnju na subverzivnu politiku zemalja NATO-a, koje su već odavno uvučene u sukob i uvlače se u njega sve dublje, po mom mišljenju, dalje nemaju gde, i faktički ratuju na strani kijevskog režima - rekao je Lavrov na konferenciji za novinare nakon razgovora sa iranskim ministrom spoljnih poslova Hoseinom Amirabdolahijanom.

Prema njegovim rečima, Zapad ne želi da prekida sukob u Ukrajini.

- Poslednju takvu tiradu zabeležio je naš kolega (američki državni sekretar Entoni) Blinken, juče ili prekjuče, izjavivši da bi sada primirje bilo u interesu Rusije, a to se ne sme dozvoliti. Teško je reći na čemu se zasniva ovakva plitka… analiza. Jedina pretpostavka je da Zapad ne želi da zaustavi ovaj rat, u ovom ratu vidi svoje geopolitičke interese, pre svega iz ugla svojih pokušaja da eliminiše još jednog konkurenta na svetskoj sceni u vidu Rusije - objasnio je Lavrov.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: ZELENSKI NA LINIJI FRONTA - Predsednik Ukrajine posetio vojnike u Bahmutu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

A POSLE HAOSA NA MARAKANI... Evo šta je Vladimir Stojković sada doživeo