PREMIJERKA MOLDAVIJE: Većina građana protivi se ideji da zemlja napusti neutralnost i uđe u NATO
VEĆINA građana Moldavije protivi se ideji da zemlja napusti neutralnost i uđe u NATO, izjavila je danas predsednica Moldavije Maja Sandu.
Foto: KP.RU
- Narod to treba da želi jer to podrazumeva promene ustava i to treba da se uradi putem referenduma. Međutim, ako pogledamo istraživanja javnog mnjenja danas, videćemo da nema ozbiljne podrške ideji napuštanja neutralnosti - rekla je Sandu u intervjuu za televiziju PRO, preneo je TAS S.
Predsednica Moldavije je navela da će, osim Vrhovnog saveta bezbednosti, u zemlji biti osnovana još jedna agencija koja će imati zadatak da se bori protiv manipulacija informacijama i propagande.
U obraćanju nedavno na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji, Sandu je zamolila članice NATO da pomognu njenoj zemlji u borbi protiv širenja informacija koje odražavaju ruski pogled na globalna dešavanja na društvenim mrežama.
Parlament Moldavije je potom usvojio zakon koji omogućava kontrolu onlajn propagande i dezinformacija.
Ankete pokazuju da se više od 55 odsto Moldavaca oštro protivi članstvu zemlje u NATO, a 27 procenata podržava tu inicijativu.
Međutim, Sandu ranije nije isključivala mogućnost da Kišinjev odustane od neutralnosti i pridruži se NATO.
BONUS VIDEO: TRAMP NAPUSTIO SUDNICU - Trenutak kad nekadašnji predsednik SAD odlazi uz velike mere obezbeđenja
Preporučujemo
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)