"NEĆEMO UVESTI SANKCIJE RUSIJI" Erdogan: Rusija i Turska su potrebne jedna drugoj na svim mogućim poljima
TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom ima posebne odnose koji napreduju i kritikovao je Zapad zbog toga što nema uravnotežen pristup prema Moskvi.

Foto Tanjug/AP
- Nećemo uvesti sankcije Rusiji, kao što je to učinio Zapad. Rusija i Turska su potrebne jedna drugoj na svim mogućim poljima - rekao je Erdogan u intervjuu za Si-En-En.
Istakao je da bi Zapad trebalo da sledi njegovo ponašanje.
- Zapad nema balansiran pristup, a potreban vam je uravnotežen pristup prema zemlji kao što je Rusija - rekao je Erdogan.
Govoreći o produženju sporazuma o žitu, turski predsednik je rekao da je to bilo moguće zbog njegovog "posebnog odnosa sa predsednikom Putinom".
Kada je reč o pitanju članstva Švedske u NATO-u, Erdogan je rekao da Ankara ne može da podrži njeno članstvo u Alijansi, sve dok Švedska nastavlja da "dozvoljava terorističkim grupama da slobodno lutaju" tom zemljom.
- Trenutno nismo spremni za Švedsku, zato što članica NATO-a treba da ima čvrst stav kada je u pitanju borba protiv terorizma - poručio je on.
U intervjuu za američku televiziju, Erdogan je kritikovao američkog predsednika Džoa Bajdena koji ga je nazvao autokratom.
- Da li bi diktator ikada išao u drugi krug izbora? - upitao je turski predsednik.
On je dodao da je optimističan kada je reč o drugom krugu predsedničkih izbora.
- Ovo je novo iskustvo za tursku demokratiju. Verujem da će moj narod glasati za jaku demokratiju na izborima sledeće nedelje - rekao je Erdogan.
Turski predsednik je odbacio optužbe da guši slobodu, tvrdeći da u Turskoj niko nije iza rešetaka zbog svojih ideja.
U Turskoj će 28. maja biti održan drugi krug predsedničkih izbora, nakon što je u prvom krugu Erdogan osvojio 49,51 odsto glasova, dok je njegov glavni protivkandidat osvojio 44,8 odsto glasova.
BONUS VIDEO: KATASTROFA IZ VAZDUHA - Snimci iz drona prikazuju razmere poplava u Italiji
Preporučujemo


O ČEMU SU RAZGOVARALI PUTIN I ERDOGAN? Prijateljstvo može, ali ne i nametanje izbora
11. 05. 2023. u 10:23

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)