VAGNEROVCI PRAVE PUSTOŠ: Stejt department - Želeli bismo da se Vagnerova grupa rasformira
SAD bi želele da se Vagner grupa rasformira i prestane sa operacijama širom sveta, rekao je portparol Stejt departmenta Metju Miler.
Foto Shutterstock
Vagner grupa je pod sankcijama SAD, koje su je proglasile „transnacionalnom zločinačkom organizacijom“.
Admiral Džon Kirbi, koordinator za strateške komunikacije u Savetu za nacionalnu bezbednost, rekao je da će SAD nastaviti da preduzimaju mere protiv Vagnera.
-Razumemo da je Vagner još uvek prisutan u Africi. Mislim da znate da smo radili na tome da Vagnerovce pozovemo na odgovornost. Nastavićemo da preduzimamo mere da ograničimo njihovu sposobnost da izazovu pustoš, rekao je Kirbi na brifingu u Beloj kući.
BONUS VIDEO - OBUKA NA "TERMINATORIMA": Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (11)