"NAŠA SKLADIŠTA SU ISPRAŽNJENA" Šef NATO-a apelovao u Berlinu - "Potrebna nam je moćnija vojna industrija"
SKLADIŠTA oružja i municije NATO-a su ispražnjena i moraju biti popunjena što je pre moguće, rekao je generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg na ekonomskoj konferenciji za Dan nemačke industrije u Berlinu.

FOTO: AP/Tanjug
- Potrebna nam je moćnija vojna industrija, čiji su se predstavnici danas okupili ovde. Naše zalihe naoružanja i municije su prazne i moraju se popuniti ne samo u Nemačkoj, već i u mnogim zemljama NATO-a - rekao je on.
Prema njegovim rečima, NATO je postavio sebi zadatak da dovede militarizaciju Ukrajine na takav nivo da Rusiji postane nemoguće da ulazi u sukob sa njom.
Stoltenberg je poslednjih meseci dosledno naglašavao da se o prijemu Ukrajine u NATO može razgovarati samo ako Kijev pobedi u sukobu sa Moskvom.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
ZAJEDNIČKE PATROLE: Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo


ŠVEDSKI MINISTAR BILSTREM: Ispunili smo uslove koje je postavila Turska za ulazak u NATO
27. 06. 2023. u 23:35

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

ISTINA O BEBEKOVOM POREKLU: Demantovao pogrešne informacije
PEVAČ Željko Bebek proslavio se u bendu Bijelo dugme, a onda je nizao uspehe i u solo karijeri. On je decenijama na javnoj sceni, a malo ko zna da njegovo ime nije Željko.
25. 06. 2025. u 16:30
Komentari (5)