"NARUŠILI SU INTERESE KOMPANIJA": Kina traži od SAD da ukinu jednostrane sankcije kineskim preduzećima
KINESKE vlasti su pozvale Sjedinjene Američke Države da ukinu jednostrane sankcije kineskim preduzećima, uoči moguće posete američke ministarke trgovine Đine Rajmondo.
Foto: Printskrin
- SAD su ozbiljno narušile interese kineskih kompanija - rekao je portparol kineskog ministarstva trgovine Šu Jueting, prenosi Rojters.
On je dodao da se Kina tome čvrsto protivi i pozvao je Vašington da odmah prekine "nerazumno potiskivanje kineskih firmi i povuče svoje jednostrane sankcije protiv njih".
Odgovarajući na pitanje o mogućoj poseti američke ministarke trgovine, Šu je rekao da je Kina otvorena za takvu posetu, kao i da je u komunikaciji sa SAD po tom pitanju.
- Kina će ostati posvećena rešavanju ekonomskih i trgovinskih problema kroz komunikaciju i dijalog, istovremeno promovišući konstruktivnu i praktičnu saradnju - istakao je Šu.
SAD su uvele sankcije kineskim kompanijama koje su navodno umešane u prinudni rad na krajnjem zapadu Kine u regionu Sinđan.
BONUS VIDEO - Objavljen snimak hapšenja ubice iz Zemuna i njegovih saučesnika
Preporučujemo
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
ZEMLjOTRES USRED DNEVNIKA: Voditeljka se obratila u strahu: "Nadam se da će biti sve u redu" (VIDEO)
DOK je čitala vesti u noćnom Dnevniku, prekinuo ju je zemljotres...
24. 10. 2025. u 19:43
Komentari (0)