LAVICA LUTA ULICAMA BERLINA: Policija upozorila građane (VIDEO)
BERLINSKA policija upozorila je građane danas da se pretpostavlja da je lavica na slobodi u jugozapadnom predgrađu nemačke prestonice.
Foto: Agencija za zaštitu životne sredine Crna Gora
Stanovnici su upozoreni da ne napuštaju kuće i da drže kućne ljubimce u zatvorenom prostoru, preneo je Rojters.
Javni emiter RBB javio je da je u toku policijska akcija potrage za lavicom u koju je uključen helikopter, kao i vatrogasne brigade.
Životinja, za koju se sumnja da je odbegla lavica, navodno je primećena danas u regionu Potsdama na obodu nemačke prestonice, saopštila je policija, objavio je Dojče vele (DW).
Policija je navela da u akciji pronalaska životinje učestvuju i veterinari i lovci.
Policija je saopštila da je informacije o prisustvu životinje dobila od svedoka koji su je snimili kako napada i ubija divlju svinju.
Policija je navela da se ne zna odakle je životinja došla nakon što su proverili u zoološkim vrtovima, cirkusima i skloništima za životinje u kojima nije prijavljen nestanak lavice.
Potraga za lavicom usredsređena je na opštinu Klajnmahnov na južnom obodu Berlina koja ima oko 20.000 stanovnika.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Krimski most privremeno zatvoren; F-16 stiže krajem godine
20. 07. 2023. u 07:31 >> 00:14
I TATA BI SINE! Iza čuvene replike krije se luda priča - nje nije ni bilo u scenariju
19. 07. 2023. u 18:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)