HAOTIČNO I U ITALIJI: Požari bukte, pojedini gradovi ostali bez struje, temperature stigle do 47 stepeni (VIDEO)
VATROGASCI su se borili sa požarima u južnom italijanskom regionu Kalabriji, dok su imanja na Siciliji bila bez struje, jer su temperature ponovo bile izuzetno visoke - Civilna zaštita Sicilije objavila je da je u nekim istočnim delovima tog ostrva temperatura danas išla do 47 stepeni.
Foto: Printskrin/Jutjub/Sky News
Neke oblasti u blizini grada Katanija na istoku ostale su bez struje, za šta su lokalni zvaničnici delimično okrivili vrućine, preneo je Rojters.
Vatra je gorela u šumama i niskom rastinju u raznim delovima Kalabrije, uglavnom u južnim oblastima, pošto su temperature rasle tokom prošle nedelje.
Dodatni timovi vatrogasaca pozvani su iz regiona Kampanje i Lacija, kao i iz sicilijanskog grada Mesine.
Italijanski sindikat CGIL pozvao je vladu da narednih dana dozvoli privremen odmor radnicima na koje utiče vrućina.
BONUS VIDEO: ITALIJANI I TURISTI POHRLILI NA FONTANE: Ovo je njihov način rashlađivanja
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)