PUTIN POKAZAO KOLIKO JE GALANTAN: Predsednik Zimbabvea leti kući sa novim poklonom
RUSKI predsednik Vladimir Putin poklonio je helikopter predsedniku Zimbambea Emmersonu Mnangagwi.

Foto: Printskrin/Tviter
- Njegova ekscelencija predsednik Putin dao je njegovoj ekselenciji predsedniku Emmersonu Dambudžo Mnangagwi predsednički helikopter koji će uskoro biti isporučen Zimbabveu - objavilo je ministarstvo informsanja na Tviteru.
Zimbabve razmatra kupovinu dodatnih helikoptera
Putin i Mnangagwa ranije su održali sastanak na marginama samita u Sankt-Peterburgu, prenosi ruska državna novinska agencija TASS. Zimbabveanski ministar spoljnih poslova i međunarodne trgovine Frederik Šava prethodno je za TASS rekao da ta afrička država razmatra kupovinu dodatnih helikoptera ruske proizvodnje.
Drugi rusko-afrički samit održava se u kongresnom centru u Sankt-Peterburgu od 27. do 28. jula. Kao i prethodni samit, i ovaj se održava pod motom "Za mir, sigurnost i razvoj".
BONUS VIDEO: MOĆNO VOZILO KUPLjENO OD PUTINA - Vučića u belom automobilu voze po Emiratima
(Indeks)
Preporučujemo

PUTIN OSLOBAĐA AFRIKU OD KOLONIJALIZMA? Rusija potpisala sporazume sa čak 40 zemalja
28. 07. 2023. u 17:58

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)