PALA TEŠKA OPTUŽBA OD SUSEDNIH ZEMALJA: Egipat, Jordan i Palestina osuđuju Izrael zbog "podsticanja haosa i nasilja"
LIDERI Egipta, Jordana i Palestine osudili su danas Izrael, poručivši da ta zemlja podstiče haos i nasilje u istočnom Jerusalimu i na Zapadnoj obali.
Foto: Profimedia
Predsednik Egipa Abdel Fatah el Sisi, kralj Jordana Abdulah Drugi i palestinski predsednik Mahmud Abas optužili su Izrael za brojna kršenja prava Palestinaca, uključujući, kako su naveli, upade izraelskih vojnika na sporno sveto mesto u istočnom Jerusalimu i nezakonito zadržavanje palestinskog novca, prenosi AP.
Mesto, poznato kao Hramska gora, najsvetije je mesto u judaizmu, a danas je dom džamije Al Aksa, trećeg najsvetijeg mesta za muslimane.
Ove godine su izraelske snage ubile više od 160 Palestinaca na Zapadnoj obali i u istočnom Jerusalimu, dok su Palestinci ubili 29 Izraelaca, pokazuju podaci agencije AP.
Izrael je zauzeo Zapadnu obalu u ratu na Bliskom istoku 1967. godine, zajedno sa pojasom Gaze i istočnim Jerusalimom.
Palestinci traže te teritorije za formiranje svoje nezavisne države.
BONUS VIDEO: RUSIJA - Kalašnjikov predstavio novu verziju jurišne puške AK-19
Preporučujemo
KAD GAGI ZAJAŠE MOTORČE: Zavirite u vikendicu Dragana Jovanovića na Zlatiboru (FOTO)
14. 08. 2023. u 16:01
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)