NETANJAHU ZAPRETIO NEPRIJATELJIMA: "Iran i Hamas će platiti punu cenu ako pokušaju da nam naude"
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da će Hamas i Iran ''platiti punu cenu'' nakon što je jedan od lidera Hamasa Izraelu zapretio ratom.

Foto: Depositphotos
- Hamas i drugi iranski predstavnici veoma dobro razumeju da ćemo se boriti svim sredstvima protiv njihovih pokušaja da promovišu terorizam protiv nas, na Zapadnoj obali, Gazi i drugde. Ko god pokuša da nam naudi, ko god finansira, organizuje ili šalje teror na Izrael, platiće punu cenu - rekao je Netanjahu, a prenosi ''Džeruzalem post''.
On je to izjavio nakon što je zamenik šefa Hamasovog političkog biroa Saleh Al-Aruri u intervjuu o Izraelu rekao da će ''ekstremistička vlada'' te zemlje ''doživeti snažan poraz, koji će dovesti do njihovog povlačenja sa cele Zapadne obale''.
- Vlada Izraela je odlučna da se bori protiv kriminalnih organizacija u arapskom sektoru. Ovo je nacionalna nevolja. Apelujem na arapsku javnost. Apelujem na poslanike, predsednike mesnih odbora i kreatore mišljenja i poručujem im - stanite uz našu vladu, da se borimo zajedničkim naporima protiv kriminalnih organizacija - rekao je Netanjahu.
Izraelski zvaničnici ranije su optužili Iran i Hamas za ''poslednji talas terora'', uz navode da napade finansira Iran.
BONUS VIDEO: STRAŠNA EKSPLOZIJA U RUMUNIJI - Vatra progutala pumpu - jedna osoba poginula, veliki broj povređenih
Preporučujemo

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

UČENICI BILI ZABEZEKNUTI: Šta je nastavnica obukla - odmah je slikali, fotke su obišle svet
NASTAVNICA Veronika Dukju potrudila se da vizuelizuje svoju lekciju iz anatomije. Njen potez oduševio je hiljade korisnika društvenih mreža, na kojima su se proširile fotografije sa njenog časa.
04. 06. 2025. u 10:42
Komentari (1)