ZAŠTO NEMCI NE DAJU RAKETE TAURUS KIJEVU: Kijev tvrdi da se Berlin plaši Rusije
NEMAČKA odbija da isporuči Ukrajini krstareće rakete dugog dometa „taurus“ zbog straha od Rusije, izjavio je sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Ukrajine Aleksej Danilov u intervjuu za „Velt“.

Foto Tanjug/AP
-Tu se ne radi o manjku poverenja u Ukrajinu, nego o strahu od Rusije. Neki se plaše da ne naljute Rusiju, što je, prema našem mišljenju, potpuno pogrešno, rekao je Danilov.
Kako je dodao, oni koji se plaše „sigurno će izgubiti“.
Ranije je nemački kancelar Olaf Šolc rekao da njegova zemlja pruža značajnu pomoć Kijevu, ali da ne želi da sukob u Ukrajini eskalira u rat NATO sa Rusijom.
Sporna tačka kod isporuka raketa „taurus“ Kijevu je domet tih raketa koji iznosi 500 kilometara. Nemačka do sada nije snabdevala Ukrajinu oružjem sa takvim karakteristikama. Nemački stručnjaci su raspravljali o tome da li se rakete mogu programirati tako da ne mogu da se koriste za napade na rusku teritoriju. Prema pisanju „Špigla“, trenutno se navodno razgovara o tome sa predstavnicima vojne industrije.
U poslednjih sedam dana Nemačka je poslala Ukrajini 10 tenkova „leopard“ 1A5 i 13 miliona komada municije, saopštilo je Ministarstvo odbrane te zemlje.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - U STROJU NAJBOLjIH: "Novosti" na obuci novih pripadnika 72. brigade za specijalne operacije
Preporučujemo

DANILOV O GUBICIMA VSU: Ukrajinska vojska nije dovoljno velika da bi imala tolike žrtve
31. 08. 2023. u 21:16

RAT U UKRAJINI: Žestoke i krvave borbe kod Orehova; Danilov: Nemamo toliko vojske za takve gubitke (FOTO/MAPA/VIDEO)
31. 08. 2023. u 07:41 >> 01:38

NEVEROVATNA GREŠKA RUSIJE Zelenski: Moskva poslala Ukrajini tela 20 ruskih vojnika prilikom repatrijacije
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da se prilikom repatrijacije tela poginulih vojnika ispostavilo da su 20 onih koje je Rusija vratila kao ukrajinske poginule vojnike, u stvari bili ruski vojnici, a da je jedan bio strani plaćenik.
21. 06. 2025. u 15:10

MUP IZDAO HITNO UPOZORENjE ZA GRAĐANE SRBIJE: Odmah pozovite ovaj broj
SEKTOR za vanredne situacije MUP apeluje na građane da budu savesni pri upotrebi otvorenog plamena i, ako primete požar, da odmah pozovu vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193.
21. 06. 2025. u 15:40

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (3)