TERORISTIČKI NAPAD U TURSKOJ: Grupa "Bataljon besmrtnika" izvela raketni napad u Ankari
NOVINSKI sajt "ANF njuz", blizak militantnoj grupi Radnička partija Kurdistana (PKK), objavio je da je grupa pod nazivom "Bataljon besmrtnika" izvela danas bombaški napad u turskoj prestonici Ankari.
Foto Tanjug/AP
Dvojica terorista izvela su bombaški napad ispred zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova u Ankari, usled čega su lakše povređena dvojica policajca, preneo je Rojters.
Jedan napadač se razneo, a drugog je ubila policija, navele su lokalne vlasti.
Napad se dogodio u centralnoj četvrti Kizilaj, na dan kada predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan prisustvuje sednici parlamenta koji se nalazi na kilometar od zgrade MUP-a.
Erdogan je izjavio da teroristi, koji su izveli bombaški napad ispred Ministarstva unutrašnjih poslova u Ankari, nisu uspeli u svom poslednjem pokušaju da ugroze mir i bezbednost građana.
-Oni nisu ostvarili svoje ciljeve i nikad ih neće ostvariti, rekao je Erdogan obraćajući se poslanicima u turskom parlamentu.
On je dodao da će Turska nastaviti da osigurava južne granice od militanata koji dolaze spolja.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)