"PROVOKATIVNI POKUŠAJI DA SE ZA SVE OKRIVI IRAN" Lavrov: Visok rizik da palestinsko-izraelski sukob preraste u regionalni
RIZIK da palestinsko-izraelski sukob eskalira u regionalni je prilično visok, a Rusija smatra provokativnim pokušaje da se za sve okrivi Iran, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Foto: AP
- Što se tiče pojasa Gaze, rizik da ova kriza eskalira u sukob u celom regionu je prilično ozbiljan - rekao je Lavrov novinarima u Pjongjangu, tokom posete Severnoj Koreji, prenosi RIA Novosti.
Šef ruske diplomatije je ocenio da iransko rukovodstvo zauzima prilično odgovoran, uravnotežen stav i poziva na sprečavanje širenja ovog sukoba na ceo region i susedne zemlje".
- Uočavamo pokušaje da se za sve okrivi Iran i smatramo ih prilično provokativnim - rekao je Lavrov.
U autorskom tekstu za ruski dnevni list "Izvestija", i zamenik predsedavajućeg Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev ocenjuje da izraelsko-palestinski sukob može da preraste u regionalni sukob širokih razmera, pa čak i u globalni rat, navodi TASS.
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MILIONER SA ZLATIBORA TRAŽI ŽENU: Uslov je samo jedan i - veoma je jednostavan (VIDEO)
18. 10. 2023. u 18:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)