U POJASU GAZE SVAKIH 10 MINUTA GINE JEDNO DETE: Generalni direktor SZO izneo zastrašujuće informacije
U POJASU Gaze prosečno na svakih 10 minuta bude ubijeno jedno dete, saopštio je danas generalni direktor Svetske zdravstvene organizacije (SZO) Tedros Adhanom Gebrejesus na sednici Saveta bezbednosti UN.
 
                                                                                    FOTO: Tanjug/AP Photo/Yousef Masoud
On je istakao da polovina od 36 bolnica u Gazi i dve trećine primarnih zdravstvenih centara nisu u funkciji, navodeći da je zdravstveni sistem u toj palestinskoj enklavi "na kolenima“, prenosi Rojters.
- Bolnički hodnici pretrpani su povređenima, bolesnima, umirućima. Mrtvačnice su prepune. Operacije se obavljaju bez anestezije. Desetine hiljada raseljenih se sklanjaju u bolnice - rekao je Tedros.
Prema njegovim rečima, od 7. oktobra, SZO je verifikovala više od 250 napada na zdravstvene ustanove u Gazi i na Zapadnoj obali, dok je takvih napada u Izraelu zabeleženo 25.
 
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE - Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
 
                    
                    "GAZA POSTAJE GROBLjE ZA DECU": Guteres apelovao na hitan prekid vatre na Bliskom istoku
06. 11. 2023. u 19:52
 
                    
                    UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
 
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
 
                    
                    Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
 
                     
                     
                     
                                         
                                     
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Komentari (0)