SAVETNIK ČEŠKOG PREMIJERA: Ukrajinu čeka scenario Kipra
SAVETNIK premijera Češke za bezbednost Tomaš Pijar uveren je da Ukrajinu čeka scenario Kipra, ostrva podeljenog na grčki i turski deo.
Foto: AP Photo
On smatra da je malo verovatno da će biti postignut mirovni sporazum sa Moskvom.
U intervjuu za slovački list „Denik postoj“ on je rekao da posle hipotetičke podele Ukrajine, njen zapadni deo može biti primljen u NATO i EU, ali osnovni uslov za integraciju bio bi prekid vatre.
Kako je dodao, lično nije imao velika očekivanja od ukrajinske kontraofanzive tako da ga ni rezultati nisu iznenadili.
Prema njegovim rečima, male su šanse za pobedu Ukrajine u narednim mesecima pa čak i godinama, ali nije isključio tu mogućnost u nekoj daljoj budućnosti.
sputnikportal.rs
UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
KONTROFANZIVA PROPALA, RUSI SU NEPOBEDIVI: Zapad priznaje da je Ukrajina na ivici poraza
29. 11. 2023. u 16:03
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
HTELA DA OPROSTI PRELjUBU? Šta se stvarno desilo između Ane i Bastija
ŠTA se stvarno desilo između Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera?
13. 02. 2026. u 07:51
Komentari (0)