"TO JE PRETNJA BEZBEDNOSTI": Opasne izjave iz Estonije - Deportovaćemo sve one koji žele da dobiju rusko državljanstvo
ESTONSKA vlada traži način da iz zemlje deportuje ljude koji su dobili rusko državljanstvo, izjavila je premijerka Estonije Kaja Kalas.

Foto: Profimedia
Ministar unutrašnjih poslova Estonije Lauri Lanemets izjavio je početkom novembra da bi stanovnici te zemlje, koji su prihvatili rusko državljanstvo mogli da budu deportovani.
- Uveravam vas da šef Ministarstva unutrašnjih poslova zastupa zvaničan stav vlade, koji se zasniva na bezbednosti i opstanku Estonije, na osnovu zakona koje je usvojio parlament, uključujući i zakon o strancima - rekla je Kalas.
Prema njenim rečima, "Odeljenje policije i granične straže ima obavezu da ispita da li je usvajanje ruskog državljanstva izjava podrške terorizmu, kao i aktivnosti usmerene protiv Estonije i njenih saveznika".
- To je pretnja bezbednosti Estonije i veoma jasan signal koji ne možemo da ignorišemo - navela je Kalas.
Prema njenim rečima, pravni osnov za deportaciju je republički zakon o strancima.
- Oduzimanje boravišne dozvole i deportacija rezidenta zemlje vrši se u skladu sa članom 241. Zakona o strancima, kojim je zakonodavac potvrdio da se boravišna dozvola može oduzeti ako stranac predstavlja opasnost za javnog reda i nacionalne bezbednosti - ukazala je Kalas.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: OVAKO IZGLEDA KRIMSKI MOST DANAS: Remontovan deo pušten u saobraćaj pre roka
Preporučujemo


FINSKA OBAVESTILA RUSIJU: O istrazi u vezi sa štetom na baltičkom gasovodu
08. 11. 2023. u 22:15

STOLTENBERG ZALEDIO UKRAJINU: Kijevu stigla poruka koju niko nije želeo da čuje
02. 12. 2023. u 12:39

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

POREKLO ILIĆA - POD ISTRAGOM: Unajmljen čovek iz Ljiga, umešana i crkva "Hoću da znam ko sam i šta sam"
FOLK pevač Miroslav Ilić nedavno je govorio o svom poreklu i otkrio zbog čega nije želeo da se o njegovom životu snimi film.
24. 08. 2025. u 11:31
Komentari (0)