U BRAZILU RAZBIJEN ILEGALNI LANAC: Oružje vredno 225 miliona evra dolazilo iz Hrvatske i Slovenije
BRAZILSKA policija razbila je milionski lanac ilegalne trgovine oružjem iz Evrope u Južnu Ameriku, objavilo je brazilsko ministarstvo pravosuđa. Kako navode, kompanija sa sedištem u Asunsionu u Paragvaju navodno je uvezla hiljade pištolja, pušaka i municije od nekoliko evropskih proizvođača u Hrvatskoj, Turskoj, Češkoj i Sloveniji.

Foto: AP
U saopštenju se kaže da je oružje vredno oko 225 miliona evra. Navodno je uvezeno iz Evrope u Paragvaj, a onda je preprodavano grupama posrednika koji su operisali na granici između Brazila i Paragvaja, a koji su ga zatim preprodavali moćnim kriminalnim frakcijama u Brazilu.
Istraga je započela 2020. godine u policijskoj stanici u Vitoriji da Konkvista na severoistoku Brazila gde su uhapšene dve osobe s 23 pištolja hrvatskog porekla i dve puške sa municijom i patronama.
Nakon toga brazilska policija je pokrenula operaciju kodnog imena „Đakovo“ koja je otkrila višemilionski lanac nezakonite trgovine vatrenim oružjem iz Evrope u Južnu Ameriku.
Kako navodi brazilsko ministarstvo pravosuđa, u razdoblju od tri godine kompanija koju istražuju uvezla je oko 43.000 komada oružja u Paragvaj vrednog 1,2 milijarde brazilskih reala, odnosno oko 225 miliona evra, preneo „Jutarnji list“.
Kako navodi policija, tokom tog razdoblja izvršeno je 67 pretresa pa je na teritoriji Brazila zaplenjeno ukupno 659 komada oružja.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo

VELIKA AKCIJA EVROPOLA: Preko 500 uhapšenih, zaplenjeno 300 komada oružja i tona droge
30. 11. 2023. u 22:49

LULA DA SILVA U POSETI BERLINU: Prvi brazilsko-nemački pregovori za osam godina
03. 12. 2023. u 19:30

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)