MELONI NIJE BAŠ ZADOVOLJNA SAMITOM U BRISELU: Pohvalila odluku o proširenju EU, a evo šta je kritikovala
PREMIJERKA Italije Đorđa Meloni izjavila je danas da ima podeljene utiske sa dvodnevnog samita Evropskog saveta u Briselu, kojem je prisustvovala, navodeći da ti utisci, kako je navela, sadrže "i svetlo i tamu".
Foto: Tanjug/AP
Ona se u pozitivnom smislu osvrnula na odluku šefova država i vlada EU od četvrtka, da otvore pristupne pregovore sa Ukrajinom i krenu dalje u procesu proširenja u slučaju Moldavije, Gruzije i Bosne i Hercegovine, prenosi ANSA.
Međutim, Meloni je kritkovala neuspeh država članica EU da se dogovore o dugoročnom budžetu, a pre svega to što za troškove migracija još uvek ništa nije isplanirano.
- Veoma sam zadovoljna odlukama o proširenju, što su mnogi smatrali teškim, ali nažalost nije pronađeno rešenje za dugoročni budžet, koji je prema mom mišljenju bio na dohvat ruke - rekla je Meloni.
Ona je o pregovorima o obnovi Evropskog pakta za stabilnost i rast, budžetskih pravila koja regulišu sve zemlje članice, napomenula da su "pozicije još uvek prilično udaljene" i da "treba više da se radi".
BONUS VIDEO: EMOTIVAN SUSRET NAKON ZAROBLjENIŠTVA: Izraelsku decu koju je oslobodio Hamas dočekao njihov pas
Preporučujemo
"GREŠKA PRETHODNE VLADE": Sada je i zvanično, Italija obavestila Peking o novoj odluci
06. 12. 2023. u 16:20
ZAVRŠEN SAMIT U BRISELU: Nazivaju ga istorijskim - ove odluke su donete
15. 12. 2023. u 15:49
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)