VELIKA BITKA U CRVENOM MORU TRAJALA DVA SATA? Huti tvrde: Pogodili smo američki brod, ostali skrenuli sa rute
PROIRANSKA militantna grupa Huti, koja vlada u severnom Jemenu, navela je na društvenoj mreži Iks da je američki ratni brod pogođen tokom sukoba pomorskih snaga grupe sa američkim razaračima i brodovima u Adenskom zalivu i moreuzu Bab el Mandeb.

Foto: Tanjug/AP
- Došlo je do sudara sa brojnim američkim razaračima i ratnim brodovima u Adenskom zalivu i moreuzu Bab el Mandeb, koji su pružali zaštitu dva američka komercijalna broda - napisao je portparol vojske Huti Jahja Sarija.
Kako je istakao Sarija, „kao rezultat operacije izvršen je direktan pogodak na američki ratni brod, dok su dva američka trgovačka broda bila prinuđena da skrenu sa rute“.

Foto: Printskrin/Ruptly
Prema njegovim rečima, sukob je trajao više od dva sata, jemenske oružane snage su koristile protivbrodske rakete.
Centralna komanda Pentagona je u sredu izvestila da su Huti napali kontejnerski brod pod američkom zastavom u Adenskom moreuzu, ispalivši tri protivbrodske rakete koje su presretnute.
BONUS VIDEO:
JEMENSKI HUTI U RATNOJ AKCIJI: Gađali dva izraelska broda u Crvenom moru
Preporučujemo

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (0)