RUSKA VOJSKA: Izraelski lovci izveli raketni napad na aerodrom u Siriji
DVA taktička lovca F-16 izraelskog Ratnog vazduhoplovstva u ponedeljak su izvela napad krstarećim raketama na međunarodni aerodrom Najrab u Siriji, izjavio je zamenik načelnika Ruskog centra za pomirenje zaraćenih strana, kontraadmiral Vadim Kulit.

Foto Tanjug/AP
-U ponedeljak su dva taktička lovca F-16 Ratnog vazduhoplovstva Izraela sa libanske teritorije, bez ulaska u vazdušni prostor Sirije, izvela vazdušni napad sa dve krstareće rakete na međunarodni aerodrom Najrab u provinciji Alepo. U napadu su ranjena trojica civilnih radnika na aerodromu, saopštio je Kulit.
Takođe je saopštio da su u provinciji Idlib ranjena trojica sirijskih vojnika kada je improvizovana eksplozivna naprava bačena sa drona koji su lansirali teroristi iz područja Mgara na položaje sirijskih vladinih snaga u području mesta Ruajha.
Pored toga, u provinciji Latakija teroristi su otvorili vatru iz minobacača iz područja Karamanli na položaje sirijskih vladinih snaga u mestu Čukruran i tom prilikom je poginuo jedan sirijski vojnik. U Latakiji je ranjeno i devet sirijskih vojnika kada je na njihov položaj sa drona bačen eksploziv.
Kulit je takođe saopštio da je međunarodna koalicija za dan zabeležila tri slučaja kršenja Protokola o dekonfliktu od 9. decembra 2019. godine, povezanim sa letovima bespilotnih letelica koji nisu koordinisani sa ruskom stranom.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo

ZA RAT 95 MILIJARDI DOLARA: Senat podržao nacrt Zakona o pomoći Ukrajini i Izraelu
08. 02. 2024. u 20:52

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)