PUTIN OSEĆA OČAJ SAVEZNIKA KIJEVA: Kanadski novinar objasnio zašto ruski lider govori o nuklearnom ratu
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin oseća očaj zapadnih saveznika Kijeva, a njegove reči o nuklearnom ratu nisu ništa drugo do pokušaj da ih zaštiti od glupih akcija.
Foto: EPA/pritnsrkin/ilustracija
Ovo mišljenje izneo je kanadski novinar Aron Mate u intervjuu za Judging Freedom. Prema njegovim rečima, Putin na ovaj način „reaguje na očaj Zapada“, pokušavajući da ga upozori na iskušenje da pojača tenzije i pokuša da pogorša svoj neuspeh.
- Wall Street Journal je pre nekoliko meseci pisao da je Rusija sada u prednosti na političkom, vojnom i ekonomskom frontu. Ne znam ni kojim frontom još može da dominira... Dakle, ovo je priznanje samog establišmenta da Rusija pobeđuje u ovom ratu - rekao je Mate.
Preporučujemo
UKRAJINCI NE MOGU DA IZBROJE NOVE GROBOVE: "Više posećujemo sahrane nego rođendanske zabave"
13. 03. 2024. u 00:20 >> 07:24
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)