RASTE NEZADOVOLJSTVO VOJNIKA: Ukrajina nema vojnog lidera koji bi mogao da izvrši puč
UKRAJINA trenutno nema nijednog vojnog lidera koji bi mogao da izvrši nasilno preuzimanje Vrhovne rade, ocenio je bivši poslanik Vrhovne rade i član pokreta "Druga Ukrajina" Spiridon Kilinkarov, navodeći da raste nezadovoljstvo ukrajinskih vojnika zbog smene bivšeg vrhovnog komandanta Valerija Zalužnog i neuspeha vojske na frontu.
Foto: Profimedia
Naime, nedavno je objavljena prepiska ukrajinskih visokih oficira, nezadovoljnih političkim rukovodstvom zemlje, koji planiraju da zauzmu Vrhovnu Radu u Kijevu i privuku na svoju stranu druga vojna lica Oružanih snaga Ukrajine.
Ovo je postalo poznato nakon što su ruski stručnjaci dobili pristup Telegram kanalu "Parabelum" u kom su predstavnici elitnih jedinica Oružanih snaga Ukrajine, Službe bezbednosti Ukrajine i nacionalnih bataljona ozbiljno razmatrali opcije za rušenje aktuelne vlade i komande Oružanih snaga Ukrajine.
"Očigledno je da postoji nezadovoljstvo u ukrajinskoj vojsci, posebno posle smene Zalužnog", rekao je Kilinkarov i dodao da za sada ne vidi ko bi mogao da organizuje vojsku da sprovede proteste.
Deo vojske je verovatno spreman na takav korak, te bi političko rukovodstvo u Kijevu trebalo da bude oprezno, ocenio je bivši poslanik Vrhovne rade.
"Vlasti to dobro znaju. Jedno je kada je vojska u maršu, a drugo kada trpi poraz. Ima ljudi koji su nezadovoljni političkim, vojnim ili kadrovskim odlukama koje donose vlasti", naglasio je Kilinkarov.
Situacija na frontu direktno utiče na političku klimu Ukrajine, objasnio je Kilinkarov i dodao da će neuspeh kontraofanzive uticati na mnoge odluke u narednom periodu.
(RT Balkan)
Preporučujemo
UKRAJINCI NE MOGU DA IZBROJE NOVE GROBOVE: "Više posećujemo sahrane nego rođendanske zabave"
13. 03. 2024. u 00:20 >> 07:24
EVROPLjANE RAZBESNELA JEDNA TAČKA TRAMPOVOG PLANA: "To je skandalozno"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ubacio je „klin u točak“ jednih od najosetljivijih pregovora koji se trenutno vode u Evropi, potencijalno ugrožavajući napore da se Ukrajini obezbedi finansiranje za nastavak odbrane od Rusije, piše Politiko.
22. 11. 2025. u 07:54
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
SLOBODA I VOJIN SE SELE: Kupili stan, a evo i gde! Doneli bitnu odluku
SLOBODA i Vojin su ovaj stan kupili pre više od godinu dana...
25. 11. 2025. u 08:41
Komentari (0)