LIKVIDACIJA FRANCUSKIH VOJNIKA U UKRAJINI BIĆE PRIORITET ZA RUSKU VOJSKU: Medvedev - To neće biti težak zadatak, evo i zbog čega
AKO Francuska pošalje svoje trupe u Ukrajinu, njihova likvidacija biće prioritet i slavan zadatak ruskih Oružanih snaga, napisao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev na svom Telegram kanalu.

FOTO: AP/Tanjug
Medvedev smatra korisnim ako Francuzi pošalju par pukova u Ukrajinu: imaće problema da ih sakriju, zbog čega ih neće biti teško likvidirati - biće nemoguće sakriti masovnu pogibiju francuskih profesionalnih vojnika.
- Njihovo uništavanje biće prioritet i slavan zadatak naših Oružanih snaga, napisao je Medvedev.
Ranije je direktor ruske Spoljne obaveštajne službe Sergej Nariškin rekao da Francuska priprema kontingent za slanje u Ukrajinu, koji bi u prvoj fazi brojao oko 2.000 vojnika.
Istovremeno, prema njegovim rečima, Jelisejska palata kaže da je broj ubijenih Francuza u Ukrajini „već prešao psihološki prag“, a objavljivanje takvih podataka može da izazove proteste građana.
BONUS VIDEO: Istina o Đilasu orila se Skupštinom: Deset godina otimao 172.000 EVRA DNEVNO od naroda
Preporučujemo

NEĆE DA RATUJU PROTIV PUTINA: Francuzi zabrinuti zbog moguće eskalacije s Rusijom
14. 03. 2024. u 14:08

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

OTKRIVENA PODZEMNA SOBA U UKRAJINI: Bila zatrpana 300 godina - čemu je služila? (FOTO)
SKRIVENA ispod zamka u istorijskom gradu Galiču, u zapadnoj Ukrajini, misteriozna soba bila je zatrpana zemljom i otpadom poslednjih 300 godina, a sada je napokon oktrivena.
02. 06. 2025. u 10:54
Komentari (0)