UNIŠTENO 80 ODSTO TERMOELEKTRANA: Ukrajinski DTEK - Situacija je veoma teška (VIDEO)
UKRAJINSKI energetski holding DTEK saopštio je u utorak da je usled napada na termoelektrane ta kompanija izgubila 80 odsto svojih proizvodnih kapaciteta, a pet od šest stanica je ozbiljno oštećeno.

Foto Tanjug/AP
-Osamdeset odsto proizvodnih kapaciteta kompanije je izgubljeno. Pet od naših šest termoelektrana je ozbiljno oštećeno. Situacija je veoma teška, navodi se u poruci objavljenoj na Telegram kanalu DTEK-a.
Ranije je rusko Ministarstvo odbrane saopštilo da su 22. marta ruske oružane snage izvele masivan raketni i dron napad na energetske objekte i vojna postrojenja u Ukrajini. Eksplozije su se čule u Ivano-Frankovskoj, Hmeljničkoj, Vinjičkoj i Lavovskoj oblasti, u Kijevu, Harkovu, Krivom Rogu i Sumi. Ukrajinski mediji javili su o nestancima struje u Odeskoj, Kirovogradskoj, Dnjepropetrovskoj i Poltavskoj oblasti.
(ria.ru)
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Preporučujemo

BRITANSKI MI-6: Kremlj sprema masovni raketni napad na Ukrajinu?! (VIDEO)
02. 04. 2024. u 21:41

BRITANSKI VOJNI EKSPERT: Ukrajinski gubici utrostručeni od početka godine (VIDEO)
02. 04. 2024. u 22:20

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)