"TRAGOVI VODE KA UKRAJINSKIM OBAVEŠTAJNIM SLUŽBAMA" Patrušev: Dobro poznato da kijevski režim kontroliše Amerika
TRAGOVI terorističkog napada u „Krokus siti holu“ vode ka ukrajinskim obaveštajnim službama, ali dobro je poznato da kijevski režim kontrolišu SAD, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Nikolaj Patrušev.

Foto: AP Photo/Darko Vojinovic/Shutterstock/Ilustracija
On je istakao da ukrajinska vojska i NATO više ništa ne mogu da urade na bojnom polju i protivnik iz nemoći sve češće pribegava terorističkim metodama.
- Pokušavaju da nam nametnu verziju da teroristički akt nije počinio kijevski režim, nego pristalice radikalne islamske ideologije, možda članovi avganistanskog ogranka DAEŠ-a* (međunarodna teroristička organizacija, zabranjena u Rusiji) - rekao je Patrušev u Astani na XIX godišnjem sastanku sekretara saveta državne bezbednosti članica ŠOS.
Međutim, kako je dodao, mnogo je važnije da se brzo utvrdi ko je naručilac i sponzor tog gnusnog zločina.
- Njegovi tragovi vode ka ukrajinskim obaveštajnim službama. Ali svima je dobro poznato da kijevski režim nije nezavistan i da je u potpunosti pod kontrolom SAD. Takođe treba uzeti u obzir da je DAEŠ*, Al Kaidu* (takođe zabranjena u Rusiji) i druge terorističke organizacije stvorio Vašington - istakao je Patrušev.
On je podsetio da su „zločinci koji su počinili masovno ubistvo u 'Krokusu', kao i njihovi saučesnici, uhapšeni prilikom pokušaja da stignu do ruske državne granice, gde im je sa ukrajinske strane pripreman 'prozor' za prelazak“.
- Značajno je i to što je Zapad, odmah nakon što su stigle informacije o terorističkom napadu u 'Krokusu', odmah aktivno počeo da promoviše tezu o tome da Ukrajina nije umešana u taj zločin - zaključio je on.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Preporučujemo

MAKRON OBEĆAO: Nećemo tražiti pomoć od Amerike u slučaju sukoba sa Rusijom u Ukrajini
03. 04. 2024. u 10:40

AMERIKO, SPREMI SE: Iran uzvraća udarac
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 15:33

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)