KINA ĆE POJAČATI SARADNJU SA SEVERNOM KOREJOM: Unapređenje saradnje dve zemlje cilj posete
KINA je voljna da sarađuje sa Severnom Korejom u sferi zakonodavstva kako bi se unapredili odnosi dve zemlje, saopštio je danas tokom posete Pjongjangu predsednik Stalnog komiteta Narodnog kongresa Kine Džao Leđi.
Foto: Printskrin Twitter/@holidaybot4000
-Naša nepokolebljiva strateška politika je uvek bila fokusirana na održavanje, konsolidaciju i razvijanje odnosa Kine i Severne Koreje, istakao je je Džao, ponavljajući reči kineskog predsednika Kine Si Đinpinga prilikom sastanka sa severnokorejskim političarom Čoe Riong Hajem, prenosi Rojters.
Peking je saopštio da Džao Leđi predvodi delegaciju Kine u poseti Severnoj Koreji povodom obeležavanja 75 godina diplomatskih odnosa dve zemlje.
Trodnevna poseta, koja je otpočela danas na poziv Severne Koreje, pokazuje "veliki značaj" koji Kina pridaje tim odnosima, rekao je portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova.
Džao je najviši kineski zvaničnik koji boravi u Pjongjangu od državne posete Si Đinpinga 2019, kada se sastao sa severnokorejskim liderom Kim Džong-unom.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
BELA KUĆA: Nismo pronašli dokaze da Kina pruža direktnu vojnu pomoć Rusiji
09. 04. 2024. u 23:00
GLOBALNA TRKA U NAORUŽANjU: Zapad traži još 10 biliona dolara da stigne Rusiju i Kinu
09. 04. 2024. u 17:34
BLUMBERG NAJAVLjUJE NOVA OTKRIĆA: Zelenski je možda umešan u korupcionašku aferu koja trese Ukrajinu
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski mogao bi biti umešan u veliki korupcionaški skandal u energetskom sektoru, preneo je američki magazin Blumberg, pozivajući se na izvore u antikorupcionim institucijama.
12. 11. 2025. u 11:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)