„PAŠĆE DO LETA“ Rusi imaju nove ciljeve: Ako preuzmu ove gradove, uništiće Ukrajinu
RUSKA vojska će uskoro osloboditi Časov Jar i Kupjansk, piše portal „Njuzvik“.
Foto Tanjug/AP
- Među potencijalnim ciljevima nove ofanzive su Časov Jar, koji se već nalazi na prvoj liniji fronta i mogao bi da padne do početka leta, i Kupjansk – glavna kapija za Harkov, drugog po veličini grada u Ukrajini - ističe se u članku.
Napominje se da će zauzimanje Časovog Jara otvoriti put ruskoj vojsci ka Kramatorsku i Slavjansku.
Istovremeno, ukrajinske oružane snage, suočene sa snagom ruske vojske, prinuđene su na povlačenje duž cele linije fronta, ocenjuje list.
Prethodno je časopis „Independent“ pisao da će nakon pada Časovog Jara položaji ukrajinskih oružanih snaga u Donbasu biti ugroženi.
- Ako ruska vojska preuzme kontrolu nad ovim gradom, njihova artiljerija na uzvišenjima Časovog Jara slobodno će vršiti udare na ukrajinsku vojsku u Kramatorsku, Slavjansku, Konstantinovki i Družkovki - navodi se u članku.
Takođe se primećuje da će oslobađanje grada omogućiti da se Rusija približi punoj kontroli nad Donjeckom oblasti.
Prošle nedelje je glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski saopštio o teškoj situaciji na frontu za ukrajinsku vojsku. Prema njegovim rečima, najužarenije tačke ostaju Ivanovsko i Časov Jar na kramatorskom pravcu u DNR.
Kako je istakao ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu, ruske snage imaju inicijativu duž cele linije fronta i nastavljaju da potiskuju ukrajinsku vojsku sa njihovih položaja.
BONUS VIDEO: RUSKA ARTILjERIJA IZVODI NAPAD - Posade 2S3 Akacija u jurišnoj akciji u pravcu Avdejevke
(Sputnjik)
PENTAGON OBJAVIO SNIMAK TORPEDOVANjA IRANSKE FREGATE! General Kejn: Rano je za kraj rata; Komandant Kuds osumnjičen da radi sa Mosadom?
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 19:04
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)