"BELA KUĆA NE VIDI ZNAKOVE STRANOG MEŠANJA": Zapadni mediji o padu helikoptera Raisija
BELA kuća je saopštila da ne vidi znakove stranog mešanja u pad helikoptera iranskog predsednika Ebrahima Raisija, saopštila je televizija „En-Bi-Si“.

Bela kuća / Foto AP
Kako se navodi, visoki zvaničnik iz administracije predsednika SAD Džozefa Bajdena izjavio je da u padu Raisijevog helikoptera nema dokaza o prestupnim radnjama.
- Nema nikakvog stranog mešanja - rekao je neimenovani zvaničnik za televiziju.
On ne očekuje da će smrt Raisija dovesti do bilo kakvih radikalnih promena u odnosima između SAD i Irana.
Helikopter u kome se nalazio Raisi se 19. maja srušio u iranskoj provinciji Istočni Azerbejdžan. U helikopteru su se nalazili i ministar spoljnih poslova Irana Hosein Amir Abdolahijan i niz drugih iranskih zvaničnika.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: SLOVAČKI PREMIJER PREDVIĐA SOPSTVENI ATENTAT: Ova frustracija će dovesti do ubistva
Preporučujemo


OGLASIO SE KREMLj: Iran nije tražio pomoć Rusije za istragu pada helikoptera Raisija
20. 05. 2024. u 11:57

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

ŠTA SE KRIJE U BAZI U KATARU: Zašto su Iranci baš nju bombardovali ISTIM brojem raketa koliko je SAD ispalio na nuklearna postrojenja
BAZA Al Udeid, koja se nalazi blizu katarske prestonice Dohe, služi kao štab za vazdušne operacije na Bliskom istoku američke Centralne komande, i u njoj je smešteno skoro 8.000 pripadnika američkih trupa.
24. 06. 2025. u 11:02
Komentari (0)