ČETRDESET VOZILA U PRATNJI BAJDENA: Detalji dočeka američkog predsednika, u Parizu
Američki predsednik Džozef Bajden doputovao je pre podne u Pariz, gde ga je na aerodromu Orli sačekao premijer Gabrijel Atal.
Foto: Goran Čvorović
Bezbednosti američkog predsednika posvećena je velika pažnja, mnoge ulice su blokirane, a u njegovoj pratnji je čak četrdesetak automobila i helikopter američke vojske.
Bajden će, zajedno sa drugim visokim zvanicama, među kojima su i britanski kralj Čarls Treći i nemački kancelar Olaf Šolc, učestvovati na svečanosti obeležavanja 80 godina od iskrcavanja saveznika u Normandiji. Centralna proslava biće organizovana sutra.
Bajden će učestvovati u ceremoniji odavanja počasti stradalim savezničkim vojnicima, dok će ga u subotu u Parizu u državničkoj poseti primiti Emanuel Makron, s kojim će se već videti u Normandiji. Takođe, na obeležavanju osam decenija od iskrcavanja saveznika, kada je poginulo 50 i 70 hiljada vojnika, biće prisutan i ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski, koga će Makron primiti u Jeliseju u petak.
Namera zapadnih saveznika je da ovom prilikom pokažu i jedinstvo u podršci Ukrajini. Rusija je, kao sila koja je dala ogroman doprinos borbi protiv nacističke Nemačke i podnela ogromne žrtve, najpre bila pozvana, ali poziv nije važio za predsednika ove zemlje Vladimira Putina, da bi zvanični Pariz i takav poziv na smanjenom nivou povukao pre nekoliko dana.
SVE JE ZAVRŠENO, RAKETA "OREŠNIK" STIŽE U OVU ZEMLjU: "Nikome ne pretimo, ovo je odgovor na eskalaciju u regionu"
RUSKI raketni sistem "Orešnik" biće stavljen u borbenu gotovost u Belorusiji u decembru ove godine, saopštila je portparolka predsednika Belorusije Aleksandra Lukašenka, Natalija Ejsmont.
28. 10. 2025. u 19:57
VUČIĆ O PORUCI IZ AMERIKE I NIS-U: E baš vam hvala, dragi partneri, poruku smo razumeli odavno
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić govorio je o pritiscima Sjedinjenih Američkih Država na Srbiju da se u potpunosti eliminiše rusko većinsko vlasništvo u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
28. 10. 2025. u 18:18
"CECIN SINE, ĆUTI I UDARAJ, ZA BOLjE I NISI!" Voditeljka odbrusila Veljku - "Ozbiljan kompleks!"
NAKON što je bokser Veljko Ražnatović pokušao da ismeje performans voditeljke Jovane Jeremić, koji je upriličila tokom proslave njenog rođendana, ona mu je brzo javno uzvratila, u svom stilu.
26. 10. 2025. u 10:48
Komentari (0)