HOLANDSKI JAVNI SERVIS TVRDI: On će biti novi generalni sekretar NATO pakta
ODLAZEĆI holandski premijer Mark Rute biće novi generalni sekretar NATO, javio je holadnski javni servis NOS.

Foto AP
On će na tom mestu zameniti Jensa Stoltenberga, kome mandat ističe 1. oktobra.
Rojters navodi da zasad nije mogao da dobije komentar od NATO.
Prethodno su danas Mađarska i Slovačka dale podršku kandidaturi Rutea za sledećeg generalnog sekretara NATO.
Podrška Mađarske usledila je nakon sastanka mađarskog premijera Viktora Orbana sa Stoltenbergom prošle nedelje, kada su se dve strane saglasile da Mađarska neće blokirati odluke Alijanse o pružanju podrške Ukrajini, ali da se Budimpešta neće direktno uključivati.
Turska i Slovačka su takođe promenile stavove povodom Ruteove kandidature, s tim da je Turska saopštila da će podržati Rutea krajem aprila, a Slovačka ranije danas.
Slovačka, koja se graniči sa Ukrajinom, naglasila je potrebu da sledeći šef NATO pomogne u rešavanju zaštite slovačkog vazdušnog prostora.
BONUS VIDEO: VELIČANSTVENI VULKAN NA ISLANDU - Pogledajte erupciju besa koju izbacuje Grindavik
Preporučujemo

MOSKVA MENjA NUKLEARNU DOKTRINU? Pretnje NATO-a Rusiji zaoštravaju bezbednosnu situaciju
18. 06. 2024. u 18:12

ĐETIĆI BI SVE URADILI ZA NATO: Crna Gora čvrsto uz Alijansu koja nas je bombardovala
18. 06. 2024. u 12:57

STIGAO ODGOVOR STOLTENBERGU: Brutalna poruka iz Pekinga na optužbe šefa NATO-a
18. 06. 2024. u 10:53

MONSTRUOZNO! Ovaj hoće da vlada Srbijom! Žene mu krive kad ih neko siluje ili prebije!
VUK Nektarijević, student blokader sa Mašinskog fakulteta u Beogradu, koji je tobož biciklom išao u Strazbur, ima u najmanju ruku problematične stavove.
20. 04. 2025. u 14:35

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OTVOREN HRISTOV GROB Evo šta su našli: "Kolena su mi klecala, nisam to očekivao - vekovima je bio zatvoren" (VIDEO)
"APSOLUTNO sam zadivljen. "
19. 04. 2025. u 08:39
Komentari (0)