OSTAVKA PREMIJERA: Posledica rezultata parlamentarnih izbora u Francuskoj
Francuski premijer Gabrijel Atal podneće ostavku na ovu funkciju, posle pobede levičarske koalicije na vandrednim parlamentarnim izborima.

Foto: Tanjug/AP
Atal je rekao da je ovu odluku doneo kao neko ko je veran demokratskoj tradiciji.
Najavio je da će ostavku podneti u ponedeljak predsedniku države Emanuelu Makronu.
Najnovije procene posle drugog kruga parlamentarnih izbora u Francuskoj pobedničkoj formaciji levičara Novi narodni front daju od 178 do 205 poslanika u skupštini sa 577 deputata.
Na drugom mestu su "makronisti" sa 157 do 174 poslanika, a na trećem krajnja desnica iz Nacionalnog okupljanja koja je izašla kao pobednik prvog kruga, sa 113 do 148.
Preporučujemo

MELANŠON SE SPREMA ZA PREMIJERA: Potres na francuskoj političkoj sceni!
07. 07. 2024. u 21:11


ŠOK REAKCIJA MAKRONA NAKON IZBORA: Rezultati ne odgovaraju na pitanje ko treba da vlada!
07. 07. 2024. u 20:44

IZBORI U FRANCUSKOJ: Šokantni rezultati, usledio veliki preokret!
07. 07. 2024. u 20:01 >> 20:59

RULjA IZVUKLA BRITANCA IZ STANICE I ZAPALILA GA: Policija nije reagovala iz straha za sopstvenu bezbednost
BRITANSKI državljanin preminuo je od posledica teških opekotina nakon što ga je, prema navodima lokalnih medija, grupa ljudi izvukla iz policijske stanice i zapalila na ulici, javlja Skaj njuz.
22. 04. 2025. u 12:01

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (0)