INDIJA NEĆE AMERIČKI F-35: IAF traži druge letelice kako bi se suprotstavio J-31 koji traba da dobije Pakistan

25. 07. 2024. u 23:00
KINESKI borbeni avion J-31 je nedavno bio u vestima. Najnovije slike aviona koji tek treba da budu u funkciji lebde okolo.
Povezane vesti

BITKA AMERIKE I KINE U AZIJI: Pakistan otkazao narudžbinu kineskog stelt lovca J-35 posle razgovora s Trampom! (VIDEO)
SASTANAK između američkog predsednika Donalda Trampa i komandanta pakistanske vojske bio je dovoljan da Islamabad preispita svoje planove i otkaže kupovinu kineskog lovca pete generacije J-35.
12. 07. 2025. u 18:11

KINESKI J-20 POSTAJE UBICA F-35 I F-22: Novi radar vidi 3 puta dalje zahvaljujući tajnom čipu! (VIDEO)
KINA je objavila revolucionarni napredak u tehnologiji svog borbenog aviona pete generacije J-20, tvrdeći da zahvaljujući novim silicijum-karbid (SiC) poluprovodnicima, ovaj lovac sada može da detektuje neprijateljske avione kao što su F-22 i F-35 sa trostruko veće daljine.
29. 06. 2025. u 07:00

AMERIČKI ODGOVOR NA KINESKE I RUSKE IZAZOVE: Pentagon ubrzava razvoj AIM-260 JATM: Raketa koja menja pravila igre u budućim vazdušnim bitkama
SJEDINjENE Američke Države ulaze u novu eru vazdušne dominacije. Nakon skoro osam godina razvoja, Pentagon ubrzava proizvodnju svoje najsavremenije rakete vazduh–vazduh, AIM-260 Joint Advanced Tactical Missile (JATM).
26. 08. 2025. u 19:35

MODI OTKAČIO TRAMPA: NJu Delhi sada obustavila sve američke vojne kupovine nakon što je ranije već odbacila avione F-35 i P-8I
ODNOSI između Indije i Sjedinjenih Država doživljavaju ozbiljan preokret. Nakon što je prethodnih dana Nju Delhi odbacio američke ponude za borbeni avion pete generacije F-35 i izviđački avion P-8I, sada je otišao korak dalje – obustavljene su sve vojne kupovine iz SAD.
08. 08. 2025. u 17:00

INDIJA ODBACILA F-35: Delhi ne želi američki stelt lovac, pritisak ni zavisnost – okreće se Su-57? (VIDEO)
UPRKOS višegodišnjem američkom lobiranju, Indija je zvanično odbacila mogućnost nabavke američkog F-35, potvrdio je nedavno izveštaj agencije Bloomberg.
01. 08. 2025. u 19:11
Najnovije iz rubrike

PUTIN IZNEO “NAJBOLJI STRATEŠKI PREDLOG“: Tramp nije mogao da odbije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izneo je najbolji strateški predlog o produžetku Sporazuma o strateškom ofanzivnom naoružanju (START), od kojeg američki predsednik Donald Tramp nije mogao da odustane, izjavio je za Sputnjik član Komiteta Državne dume za bezbednost Adalbi Šhagošev.
06. 10. 2025. u 18:45

HITNO ZATVOREN AERODROM: U vazdušni prostor upalo desetine balona - Ostali u šoku kad su videli šta je unutra
DESETINE balona, koji su prenosili hiljade paklica cigareta i ušle u vazdušni prostor Litvanije, primorale su vlasti da u nedelju zatvore aerodrom u prestonici Viljnusu na više sati.
06. 10. 2025. u 18:45

UŠAO U SUDNICU, PA IZREŠETAO POZNATOG SUDIJU: Užas u Tirani, jake policijske snage na licu mesta
U APELACIONOM sudu u Tirani danas je ubijen sudija Astrit Kaljaja dok je ročište bilo u toku.
06. 10. 2025. u 17:03 >> 18:37

ŠPANIJA ŠOKIRA NATO: Ugovor o lovcu F-35 otkazan, turski KAAN stelt mlaznjak se pojavljuje kao strateška alternativa
NEOČEKIVANA odluka Španije da odustane od nabavke, oko koje su se dugo vodile diskusije, američkog F-35 Lajtning II poslala je šokantne talase kroz evropsku odbrambenu i bezbednosnu zajednicu.
06. 10. 2025. u 18:33

POLITIČKA KRIZA DRMA FRANCUSKU Još jedna ostavka: Bruno Le Mer odlučio da se povuče i vrati premijeru ministarstvo odbrane
BRUNO Le Mer je odlučio da se povuče sa položaja ministra odbrane Francuske na koji je juče imenovan i vrati mandat premijeru u ostavci Sebastijenu Lekorni, preneli su danas francuski mediji.
06. 10. 2025. u 18:30
Komentari (0)