NAKON PUTINOVOG UKAZA Zaharova: Hiljade građana iz NATO država žele da se presele u Rusiju
GRAĐANI zemalja NATO-a masovno se obraćaju Rusiji i traže dozvole za boravak ili vize kako bi sačuvali porodice od politike kolektivnog Zapada čiji je cilj uništavanje tradicionalnih vrednosti, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
FOTO: AP/Tanjug
- Veliki broj državljana zemalja NATO-a dolazi u naše ambasade kako bi dobili boravišnu dozvolu, vizu ili bilo kakav dokumenat i kako bi sačuvali porodice. Dolaze jer imaju decu. Iz nekih zemalja Zapadne Evrope obraćaju se na hiljade ljudi. Neko se plaši, neko dođe da se konsultuje, neko dođe sa porodicom i kaže 'mi nećemo otići, radite šta hoćete' - kazala je Zaharova u intervjuu za radio „Komsomoljska pravda“.
Ona je podsetila da se od 19. avgusta građani drugih zemalja mogu obratiti Rusiji ako su izloženi progonu u svojim zemljama zbog toga što poštuju tradicionalne vrednosti.
Prethodno je ruski predsednik Vladimir Putin potpisao ukaz o pojednostavljivanju procedure za podnošenje zahteva za preseljenje u Rusiju u vidu humanitarne podrške. Prema dokumentu, Rusija će pružiti pomoć onima koji ne prihvataju destruktivne neoliberalne stavove u svojim zemljama koji su u suprotnosti sa tradicionalnim vrednostima.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
ZAHAROVA JASNO PORUČILA: Kijev nastoji da uništi pravoslavlje u njegovim korenima
20. 08. 2024. u 14:04
RAT U UKRAJINI: Ruska bespilotna letilica pogodila civile u Horkovu
23. 08. 2024. u 07:23 >> 00:46
UKRAJINSKI VOJNICI: Pogledajte šta Rusi rade u Pokrovsku, ne možemo da ih pratimo
RUSKI vojnici u Pokrovsku deluju kao diverzanske i izviđačke grupe i otežavaju odbranu Ukrajini time što se presvlače u civilnu odeću, izjavio je komandant 68. lovačke brigade, pod pseudonimom "Ljuti", za "Suspilne" 19. novembra.
19. 11. 2025. u 18:42
PUTIN ZAVRŠIO U BOLNICI: Proveo noć na klinici
RUSKI predsednik Vladimir Putin objavio je da je završio godišnji lekarski pregled i rezultati su dobri.
19. 11. 2025. u 20:22
TAJ MALI ŽUT BIKINI: Teniserke zapalile net fotkama sa plaže
ARINA Sabalenka i Paula Badosa su u žiži.
18. 11. 2025. u 11:34
Komentari (0)