KAKO JE MAKRON UHAPSIO DUROVA? Francuski mediji – Pozvao ga na večeru
OSNIVAČ Telegrama Pavle Durov doputovao je u Francusku na poziv predsednika Emanuela Makrona, piše Le Canard Chainé, pozivajući se na izvor u Jelisejskoj palati.
Foto: AP Photo/Michel Euler
U članku se navodi da je Durov tokom ispitivanja u policiji rekao da ga je predsednik Francuske pozvao na večeru. Međutim, policija ga je zadržala na aerodromu.
Pariz za sada nije zvanično komentarisao ovu informaciju.
Ranije je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov rekao da Rusija očekuje od Francuske odgovor na notu povodom privođenja Durova, te da se ona sada razmatra. Prema njegovim rečima, francuske vlasti su privođenjem Durova pokazale da je Telegram pouzdan mesindžer sa aspekta zaštite informacija.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
FRANCUSKO TUŽILAŠTVO: Objavilo spisak 12 krivičnih dela za koja se tereti Pavel Durov
26. 08. 2024. u 19:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)