KRIMINALNA BANDA HARA BRAZILOM: Osumnjičena za podmetanje 2.100 požara na poljima šećerne trske
KRIMINALNA banda Primeiro Comando da Capital (PCC) osumnjičena je za podmetanje požara na poljima šećerne trske u Brazilu.
Foto: Shutterstock
Banda je pod istragom nakon što su pojedini od uhapšenih osumnjičenih za podmetanja u brazilskoj državi Sao Paulo rekli policiji da su povezani sa tom kriminalnom grupom i da su to uradili kao odmazdu za akcije vlade protiv kriminala, izjavio je danas brazilski državni sekretar za poljoprivredu Giljerme Pjai.
Pjai je rekao za Rojters da su požari istovremeno izbili na različitim lokacijama, što ukazuje da nisu slučajni.
Više od 2.100 požara planulo je u poljima šećerne trske prošle sedmice, a izgorelo je 59.000 hektara, a pričinjena je šteta od 63,59 miliona dolara.
Do sada su uhapšena petorica osumnjičenih.
PCC su 1993. godine osnovali zatvorenici u zatvoru maksimalne bezbednosti u Sao Paulu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)