SALVINIJU SUDE: Braniti granice od ilegalnih imigranata nije zločin
ZAMENIK premijera, ministar saobraćaja i lider stranke Liga Mateo Salvini, rekao je danas na suđenju u Palermu, gde je optužen za kidnapovanje i odbijanje da obavi službene dužnosti, zbog sprečavanja iskrcavanja 147 ilegalnih migranata na Lampeduzu pre pet godina, da bi ponovo postupio isto, iako mu preti kazna od 15 godina zatvora ako bude osuđen.
Foto: EPA
Migrante je spasila španska nevladina organizacija "Open arms", navodi ANSA.
- Braniti granice od ilegalnih imigranata nije zločin. Rizikujem 15 godina zatvora, ponovo bih to uradio - napisao je na društvenim mrežama.
Ovo je jedan od više postupaka protiv Salvinija zbog njegove tadašnje čvrste politike blokiranja dolazaka migranata iz 2019. godine.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)