IZRAEL SE SPREMA DA UĐE U LIBAN: Uzbuna na Bliskom istoku, palo naređenje - "Sve ih uništite" (VIDEO)

Ђорђе Грмуша
Đorđe Grmuša

25. 09. 2024. u 18:23

CILj izraelskih udara na Liban bio je da se "pripremi teren" za ulazak kopnenih trupa i uništenje Hezbolaha, rekao je vojnicima komandant izraelske vojske general Herci Halevi.

ИЗРАЕЛ СЕ СПРЕМА ДА УЂЕ У ЛИБАН: Узбуна на Блиском истоку, пало наређење - Све их уништите (ВИДЕО)

Foto: Profimedia

- Cilj je vrlo jasan, da vratimo stanovnike severa. Da bismo to postigli, pripremamo manevarski proces, koji podrazumeva ulazak na teritoriju neprijatelja, u sela koja je Hezbolah pripremio kao velike vojne ispostave, sa podzemnom infrastrukturom i lansirnim platformama za izvođenje napada na izraelske civile i našu teritoriju. Ući ćete unutra, uništiti neprijatelja i njihovu infrastrukturu - rekao je on.

(Gardijan)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

ZELENSKI ŠOKIRAO NOVOM ODLUKOM: Evo ko je na meti