PRISLUŠKIVAČ PRONAĐEN U KUPATILU NAKON POSETE NETANIJAHUA: DŽonson prepričava u svom memoaru
PRISLUŠNI uređaj pronađen je u ličnom kupatilu Borisa Džonsona u Forin ofisu nakon što ga je koristio Benjamin Netanjahu, tvrdi bivši britanski premijer.
Foto Tanjug/AP
Nakon posete izraelskom premijera koji je posetio Džonsonovo odeljenje 2017. godine, njegov bezbednosni tim je pronašao uređaje za priskluškivanje u toaletu nakon što ga je koristio.
Tokom njihovog sastanka u svojoj staroj kancelariji, Džonson kaže da se Netanjahu, koga on zove Bibi, izvinio i otišao u kupatilo, što Džonson opisuje kao slično "gospodinima u otmenom londonskom klubu" koji postoje u "tajnom aneksu".
- Ovde je Bibi popravljao neko vreme, i to može, ali ne mora biti slučajnost, ali rečeno mi je da su kasnije, kada su redovno vršili čišćenje u potrazi za bubama, pronašli uređaj za prisluškivanje u gromovnik - napisao je Džonson u svojoj knjizi Anlišd.
Kada su ga tokom intervjua za Dejli Telegraf pitali da li može da da više detalja o tome šta se dogodilo, Džonson je rekao: "Mislim da sve što treba da znate o toj epizodi je u knjizi."
Nije jasno da li je Izrael ispitan ili ukoren zbog incidenta.
Otprilike u isto vreme, Izrael je optužen za postavljanje prislušnih uređaja u Beloj kući.
Prema američkim zvaničnicima, Vašington je zaključio da Izrael verovatno stoji iza postavljanja uređaja za nadzor mobilnih telefona koji su pronađeni u blizini Bele kuće i drugih osetljivih lokacija širom prestonice.
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)