"MINSK IZVUKAO LEKCIJE IZ 2020. GODINE" Kremlj: Izbori u Belorusiji suvereno pitanje te zemlje
IZBORI u Belorusiji predstavljaju suvereno pitanje te zemlje, a što je najvažnije, tu se ne radi o podršci Rusiji, to je izbor naroda, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Foto: Pixabay
- To je apsolutno suvereno pitanje Belorusije i što je najvažnije, to nije pitanje podrške Rusiji, već izbor koji će napraviti narod nama bratske Belorusije - rekao je Peskov novinarima na pitanje da li u Kremlju strahuju zbog mogućnosti mešanja u izbore spolja.
Predsednički izbori u Belorusiji biće održani 26. januara naredne godine, a Aleksandar Lukašenko je saopštio da želi novi mandat.
Portparol Kremlja je rekao da će Moskva pomno pratiti izbore, dodajući da nema mesta sumnji da će svi u Rusiji podržati kandidaturu Lukašenka.
Peskov je dodao da ruski predsednik Vladimir Putin ceni ulogu Lukašenka u razvoju zemlje i integracionim procesima, kao i da su odnosi između dvojice lidera zasnovani na poverenju.
Kako je dodao, Belorusija je izvukla lekcije posle izbora 2020. godine.
Nakon predsedničkih izbora u Belorusiji, održanih 9. avgusta 2020. godine, na kojima je šesti put pobedio Aleksandar Lukašenko, u zemlji su održani protesti opozicije.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

PUTIN PRIHVATIO PREKID VATRE NA 30 DANA UZ JEDAN USLOV: "Primirje bi odgovaralo Ukrajini, ruske snage u ofanzivi na svim delovima fronta"
RUSKI predsednik Vladimir Putin rekao je danas na konferenciji za medije sa beloruskim predsednikom Aleksandrom Lukašenkom da Rusija pristaje na prekid vatre sa Ukrajinom na 30 dana, ali samo ako ono dovede do dugoročnog mira.
13. 03. 2025. u 16:53 >> 17:05

IZ KREMLjA OTKRILI: Pojavljivanje Putina u vojnoj uniformi znači samo jedno
POJAVLjIVANjE ruskog predsednika Vladimira Putina u Kurskoj oblasti u uniformi je signal koji govori o odlučnosti da se u najskorije vreme završi operacija oslobađanja Kurske oblasti, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov novinaru Pavlu Zarubinu za TV „Rusija 1“.
13. 03. 2025. u 15:32

TRAMPOVA UNUKA JE PRAVA SENZACIJA: Najskromnija i najlepša u porodici, bavi se neobičnim sportom (FOTO)
IAKO obično najviše pažnje privlače deda, baka i tetka Ivanka, kada se našla na bini pored Donalda trampa tokom pobedničkog govora nakon izbora svi su primetili lepu Kai, u sjajnoj, šljokičastoj haljini.
13. 03. 2025. u 15:53
Komentari (0)