SEVERNA KOREJA: Slanje trupa u Ukrajinu bilo bi u skladu sa međunarodnim pravom
MINISTARSTVO spoljnih poslova Severne Koreje saopštilo je danas da neće potvrditi medijske izveštaje o slanju pripadnika vojske te zemlje kao pomoć Rusiji u ratu u Ukrajini, ali da bi takvi koraci, da su preduzeti, bili u skladu sa međunarodnim pravom.

Foto: Shutterstock/Ilustracija
Prethodno je izaslanik Pjongjanga u UN odbacio takve tvrdnje.
- Da je Severna Koreja preduzela takve korake, oni bi bili u skladu sa međunarodnim normama, uprkos mogućim pokušajima drugih da ih prikažu kao nezakonite - rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Kim Džong Gju, javila je državna novinska agencija KCNA.
Kako je preneo Rojters, saopštenje je usledilo nakon što je ruski predsednik Vladimir Putin odbio da demantuje izveštaje o severnokorejskim vojnicima u ruskim trupama, koji su došli iz vlada Ukrajine, Južne Koreje, Sjedinjenih Američkih Država i drugih zemalja.
BONUS VIDEO: SUSRET O KOME SE PRIČA: Putin pokazuje Kim Džong Unu nove objekte na kosmodromu ''Vostočni''
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)