FBI OTKRIO ŠOKONATNE PODATKE: Evo ko je naredio da se ubije Tramp
MINISTARSTVO pravde Sjedinjenih Država saopštilo je u petak da je podiglo optužnicu protiv državljanina Avganistana koji je američkim istražiteljima rekao da mu je pripadnik iranske Revolucionarne garde rekao da planira da ubije Donalda Trampa.
Foto: profimedia
Agenti Federalnog istražnog biroa (FBI) su za plan saznali kada su intervjuisali Farhada Šakerija, Avganistanca za koga se sumnjalo da je u službi Vlade Islamske Republike Iran.
Ministarstvo je navelo i da je Šakeri obavestio policiju "da je 7. oktobra 2024. godine dobio zadatak da planira atentat na Trampa", navodi Rojters.
U krivičnoj prijavi podnetoj federalnom sudu na Menhetnu navodi se da je neimenovani zvaničnik iranske Revolucionarne garde u septembru izdao instrukciju kontaktu da sastavi plan za praćenje i na kraju ubistvo Trampa, preneo je AP.
Ukoliko muškarac, identifikovan kao Fardžad Šakeri, ne bi bio u u mogućnosti da napravi plan do tada, navodi se u prijavi, zvaničnik mu je rekao da će Iran pauzirati svoj plan do predsedničkih izbora jer je verovao da će Tramp izgubiti i da će biti lakše izvršiti atentat na njega tada, navodi se u prijavi.
Šakeri je rekao FBI-u da nije ni planirao da predloži plan za ubistvo Trampa u roku od sedam dana kako je taj zvaničnik tražio, navodi se u prijavi.
Zavera, sa optužbama koje su otkrivene samo nekoliko dana nakon što je Tramp porazio kandidatkinju demokrata Kamalu Haris, odražava ono što su federalni zvaničnici opisali kao stalne napore Irana da napada zvaničnike američke vlade, uključujući Trampa, na tlu SAD, navela je agencija.
Šakeri je proteran iz Amerike nakon što je završio u zatvoru zbog pljačke.
Uhapšena su još dva muškarca koji su učestvovali u drugim pokušajima atentata. Među njima je i istaknuti iransko-američki novinar. Kako se saznaje, Šakeri je trenutno u Iranu.
(B92)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
JEZIVA ADRESA: Obnovljena Hitlerova kuća za 20 miliona €! Verujete li čemu će služiti?
21. 07. 2026. u 23:12
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (1)